Zegar

Aktualności

PRZEGRANA

• autor: gkpnliwno, 2016-04-02 21:14

Spotkanie na szczycie Serie B dostarczyło mnóstwo emocji do ostatnich minut doliczonego czasu gry.Tzw piłkę meczową mieli gospodarze,ale zabrakło szczęścia i zimnej krwi.Dwie stuprocentowe sytuacje powinny dać nam remis,ale jak to bywa piłka bywa brutalna i dziś musieliśmy przełknąć gorycz porażki....

LIWNO ZABÓR 1-2(1-0) LECH SULECHÓW

42 minuta - 1-0 Przemek Szawala(as.M.Gawroński) dla gospodarzy

61 minuta - 1-1 Zbigniew Bajor dla gości

65 minuta - 1-2 Zbigniew Bajor(rzut karny) dla gości

Spotkanie rozpoczęli przyjezdni i to oni w początkowych minutach gry operowali piłką.Miejscowi z każdą minutą się rozkręcali i nabierali pewności w swojej grze.Na boisku trwał dość długo klincz bokserski,a żadna  z rywalizujących drużyn nie potrafiła zagrozić bramce rywala.Najgroźniejsze były stałe fragmenty gry tak z jednej jak i drugiej strony.Dwa razy z wolnych przymierzył zawodnik Lecha,ale na posterunku był Jotek.Soczyste strzały leciały w światło bramki,ale klasę pokazał nasz golkiper.W odpowiedzi przymierzył nasz nowy nabytek K.Cierniak,ale niecelnie.W pierwszej połowie,gdy wydawało się,że zejdziemy do szatni z remisem,strzelamy bramkę.Wrzutkę z autu w swoim stylu wykonał M.Gawroński,piłka spada pod nogi Przemka i wychodzimy na prowadzenie 1-0!!!!!Niestety po przerwie dość szybko tracimy dwie głupie bramki i przegrywamy mecz.Pierwsza to indywidualny błąd obrońców,którzy nie przecieli długiego wykopu bramkarza  z Sulechowa.W sytuacji sam na sam napastnik przyjezdnych delikatnie dziubie piłkę obok wychodzącego z bramki miejscowego bramkarza ,a ta wtacza się do siatki.Kolejne 4 minuty gry i w niegroźnej sytuacji faulujemy w polu karnym!!!Karnego pewnie wykorzystuje napastnik gości i ze stanu 1-0 nagle i błyskawicznie robi się 1-2.Mimo usilnych ataków do ostatniego gwizdka sędziego nie udaje nam się odwrócić losów  spotkania.Piłki meczowej nie wykorzystaliśmy i po raz pierwszy musieliśmy przełknąć gorycz porażki  na domowym obiekcie.Teraz  mamy dwa tygodnie na spokojny trening,ponieważ w następnej kolejce pauzujemy.Kolejne spotkanie rozegramy 17 kwietnia(niedziela)w Podlegórzu z Piastem Parkovią II Trzebiechów.Ps.Warto odnotować aż 4 debiuty w barwach Liwna.Po raz pierwszy dla naszych barw zagrali:Adam Paź,Krzysztof Cierniak oraz dwaj juniorzy:Marcel Masalski oraz Michał Basztabin.Występy każdego z nich były pozytywne.Oby tak dalej,a będziemy mieli z nich jeszcze sporo pociechy.