Zegar

Aktualności

KOLOROWY MECZ!!!

• autor: gkpnliwno, 2016-05-08 11:36

Liwno Zabór pokonało Kometę Buków 5:1(0:0) w kolejnym spotkaniu piłkarskiej B klasy...

Spotkanie od samego początku rozgrywane było w wolnym tempie z uwagi na dość wysoką temperaturę,ale to gospodarze dłużej i częściej utrzymywali się przy piłce.Niestety gra gospodarzy była chaotyczna i niewiele z niej wynikało,bo dobrze ustawiona ekipa z Bukowa pewnie rozbijała nasze ataki.Graliśmy skrzydłami,mieliśmy sporo wrzutek z bocznych sektorów boiska.Kilka stałych fragmentów gry i to wszystko.Kometa dzielnie się broniła,ale wyprowadzała mądre kontrataki.Niemniej do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki,wynik 0:0.Po przerwie sytuacja diametralnie się zmienia.Wychodzimy na za sprawą W.Świtonia,który wykorzystał gapiostwo przyjezdnych obrońców i strzela na 1:0.Przyjezdni w sytuacji tej łapali naszego zawodnika na spalonego,ale nieumiejętnie.Znakomitą asystą w tej sytuacji popisał się R.Masalski-król asyst naszej klasy rozgrywkowej.Przyjezdni po tej bramce zagrali odważniej co przyniosło im szybkie wyrównanie.Po 3 minutach wyrównują,długą piłkę zagraną z obrony przedłuża nasz obrońca Michał Basztabin,piłka trafia do zawodnika Komety,który uprzedza naszego bramkarza i lobując go wyrównuje.Później wracamy do równowagi po chwilowej dekoncentracji i swoje show zaczyna Damian,który strzela dwie bramki w kilka minut.Czwartą bramkę dorzuca Darek finalizujący dogranie Masy z prawego skrzydła.Piątą i ostatnia strzela ponownie Denis,po dograniu K.Urbanowskiego wprowadzonego w końcówce pojedynku.Warty odnotowania jest też debiut w pierwszej drużynie M.Czelnego wychowanka klubu,który dostał kilka minut na pokazanie się.Mecz pod pełną kontrolą i z 11 żółtymi i 2 czerwonymi kartkami(3 żółtka dla naszych zawodników oraz 8 + 2 czerwone dla gości).Kartki bardzo słuszne,bo przyjezdni nie grali fair i bardzo często przekraczali zasady gry.Czerwona kartka była dla zawodnika rezerwowego za obrażanie sędziego i zarzucanie mu ustawienie wyniku meczu.Drugi z zawodników Komety wyleciał za złośliwe faule.Kolejny mecz zagramy w Kotowicach z Błękitnymi.